3 étrend-kiegészítő, amely segít felkészülni az őszre

Az ősz eljövetele a szervezetet a hormontermelés cirkadián ritmusának megváltoztatására kényszeríti. Emellett az étrend is változik, mivel a friss gyümölcsök és zöldségek helyett befőtteket és fagyasztott élelmiszereket, valamint távoli országokból importált termékeket fogyasztunk. Ráadásul a fertőző betegségek előfordulása is növekszik. Az őszi mindennapok ezen aspektusai a tudományosan igazolt hatású készítményeknek köszönhetően immár komolyabb hangulatbeli és testi panaszok nélkül átvészelhetők.

egy egészséges nő ősszel

  1. D3-vitamin
  2. Melatonin
  3. Flavonoidok

D3-vitamin

Az alapvető étrend-kiegészítő, melynek használata az őszi hónapokban különösen indokolt, a D3-vitamin. A szervezetben történő szintéziséhez koleszterinre és UV-sugárzásra van szükség. Körülbelül szeptembertől a napfény napközbeni csökkenése miatt leáll ennek a vegyületnek a termelése a bőrben.

A D-vitamin különféle funkciókat lát el a szervezetben, de a legértékesebb a kalcium-anyagcsere modulálása, amely közvetlen hatással van a csontokra, közvetve pedig az ellenálló képességre, a hormonális egyensúlyra, az agyra és a perifériás idegekre.

A D-vitamin hiánya hozzájárulhat a szervezet fertőzésekkel szembeni válaszának gyengüléséhez, vagy elmélyítheti a közelgő téllel járó depressziót. Zsíros halat nem tartalmazó étrend mellett szeptembertől májusig érdemes megfontolni a napi 400-2000 NE D-vitamin pótlását, de az optimális megoldás az, ha az adagolást a vitaminnal való ellátottság terén végzett laboratóriumi vizsgálat eredményeihez igazítják. Ne felejtsd el, hogy a D-vitamint zsírtartalmú étellel kell fogyasztani.

Melatonin

A korlátozott napfény a nap folyamán nemcsak a szervezet D-vitamin-termelésének leállásával jár. A rövidebb nap gyakran hosszabb időt jelent a tévéképernyők, számítógépek és okostelefonok kék fénye, valamint az egyre népszerűbb LED-es lámpák fehér fénye előtt.

Ekkor fennáll annak a veszélye, hogy felborul a hormonok és neurotranszmitterek termelődésének cirkadián ritmusa, beleértve a melatonint is, amely a szervezet cirkadián ritmusának egyik fő koordinátora.

A melatonin befolyásolja az elalvás gyorsaságát és az alvás minőségét, továbbá antioxidáns funkcióval bír. Az éjszakai pihenés optimalizálására használt adag általában 0,5-5 mg, amelyet 1-2 órával lefekvés előtt kell elfogyasztani.

Flavonoidok

Az őszi szezonban a szervezet támogatására képes biológiailag aktív vegyületek csoportja a D3-vitamin és a melatonin mellett a flavonoid is. Többek között a citrusfélékből és a hajdinából származó rutinra, vagy a zöld teában és almában található epikatekinra gondolunk itt. A bodza és a lila tobozvirág azonban különösen nagy adagban tartalmaz flavonoidokat, és erősítheti az emberi ellenálló képességet.

E növények kivonatai leggyakrabban erősítő készítményekben találhatók meg a fokozott fertőzés időszakában. A bennük található flavonoidok csökkenthetik a szezonális megbetegedések előfordulását, ezért érdemes megfontolni, hogy rendszeresen hozzáadjuk azokat étrendünkhöz.

ÁRUCIKK ÉRTÉKELÉSE:
0 / 5 5 0
SFD
Az Ön kosara (...)
A terméket hozzáadása megtörtént A terméket eltávolítása megtörtént Az Ön kosarába más berendezésből való termékek kerültek be Visszavezettük a kosarát a másik berendezésből