Edzés éhgyomorra: Milyen edzés vagy reggeli az első?

A testmozgás idejének megválasztása csak nagyon kevés ember kiváltsága, általában a testmozgás idejének bele kell illeszkednie a napirendbe. A választás szabadságát általában többek között szakmai, oktatási vagy családi és szociális szempontok korlátozzák. Azok az emberek, akik kénytelenek reggel edzeni, vagy egyszerűen csak szeretnek ilyenkor edzeni, gyakran szembesülnek egy másik dilemmával. Ez a dilemma az edzés előtti, és különösen az edzés előtti étkezéssel kapcsolatos.

Erőedzés éhgyomorra

  1. Az 'éhgyomorra történő edzés' előnyei
  2. A reggeli utáni edzés előnyei
  3. Gyakoroljon éhgyomorra vagy reggeli után?

Az 'éhgyomorra történő edzés' előnyei

A reggeli kihagyása edzés előtt remek megoldás lehet mindenkinek, aki siet a reggeli edzéssel. Néha jobb nagyon keveset vagy egyáltalán semmit sem enni, mint nagy intenzitású edzés közben gyomor-bélrendszeri problémákkal küzdeni.

A reggeli elfogyasztása körülbelül 20-30 perccel az ébredés után, és a nyugodt emésztés kivárása néha több mint egy órát is elvehet a napodból. Ha ezt az időt lerövidítjük, és a reggelit "erőből" fogyasztjuk el, akkor az edzésegység csúcsintenzitásánál hányinger, a gyomor túlcsordulásának érzése vagy puffadás, hányás és hasmenés jelentkezhet. 

A hosszan tartó állapot, amelyben a szervezet nem kap kalóriát és különösen szénhidrátot, elősegíti a mellékvesék adrenalin és noradrenalin kiválasztását, ami az idegrendszer stimulációját eredményezi. Ez jobb koncentrációt eredményez az intenzív edzés során.

női - böjtölő edzés

A reggeli utáni edzés előnyei

A reggeli utáni edzés minden bizonnyal lehetővé teszi, hogy hosszabb edzéseket végezzünk és nagyobb intenzitással. Ennek oka, hogy a szervezet szénhidrát- és fehérjepótlása egyaránt lehetővé teszi az izomteljesítmény optimalizálását és az izmok védelmét, így egy kicsit többet tudsz "beleadni", mint éhgyomorra. A szénhidrátok szabályozzák az izmok glikogénszintjét, azaz az izomzaton belüli cukorraktárakat, amelyek fontos energiatartalékot jelentenek. A táplálékból származó fehérjék viszont aminosavakat biztosítanak, amelyek védelmet nyújtanak a mikrokárosodással szemben (ami az úgynevezett "savanyúsággal" jár), és serkentik az izomfehérje szintézist.

Gyakoroljon éhgyomorra vagy reggeli után?

Az, hogy éhgyomorra vagy reggeli után érdemes-e edzeni, számos tényezőtől függ. A napi menetrend és az edzési célok meghatározóak lehetnek. A koplalásos edzés a legbiztonságosabbnak tűnik a rövid időtartamú és közepes vagy változó intenzitású edzések esetében. A kezdőknek szánt koplaló edzések általában nem tarthatnak egy óránál tovább, mivel a fáradtság gyorsan beállhat.

Azok, akik már jobban ismerik saját teljesítményüket és energiaanyagcseréjüket, sikeresen végezhetnek hosszabb edzéseket is étkezés nélkül, de ez a hosszú távú fejlődés szempontjából szuboptimálisnak bizonyulhat.

Az éhgyomri edzés minden bizonnyal a ketogén vagy intermittáló-éhgyomri diétát folytatóknak jön a legkönnyebben. Mind az éhgyomri, mind a reggeli utáni edzés során nagy figyelmet kell fordítani a víz- és elektrolitpótlásra, amelyet fokozatosan és kis mennyiségben kell a szervezetbe juttatni.

ÁRUCIKK ÉRTÉKELÉSE:
0 / 5 5 0
SFD
Az Ön kosara (...)
A terméket hozzáadása megtörtént A terméket eltávolítása megtörtént Az Ön kosarába más berendezésből való termékek kerültek be Visszavezettük a kosarát a másik berendezésből