Elektrolitok és vitaminok másnaposságra

A másnaposságot számos tényező befolyásolja. Ilyen például az alkohol "emésztése" után kialakuló acetaldehiddel való mérgezés, az alkohol vizelethajtó hatása miatti kiszáradás vagy a rövid alvás. Ezenkívül vannak olyan tényezők is, amelyek növelik a részegség negatív mellékhatásait. Például a tánc vagy a magasan feldolgozott, cukrokban és sóban gazdag ételek fogyasztása szintén hozzájárulhat a reggeli rossz közérzethez. Szerencsére a másnaposság bizonyos mértékig enyhíthető táplálkozási készítmények segítségével.

 Elektrolitok másnaposságra

  1. Elektrolitok másnaposságra
  2. Másnaposság elleni vitaminok
  3. Egyéb másnapos kezelések

Elektrolitok másnaposságra

A szervezet alkoholfogyasztás következtében fellépő víz- és elektrolitháztartási zavara az egyik oka annak, hogy reggelente kicsit vékonyabbnak tűnsz. Ez részben a fokozott vizeletürítésnek, részben pedig további tényezőknek, például a táncnak köszönhető. Azt azonban érdemes tudni, hogy ez a karcsúbb megjelenés csalóka, mert valójában ez egy olyan kiszáradási állapot, amely hátrányosan érinti a szervezet sejtjeit és az összes szövetét.

A vizelettel és izzadsággal nátrium és klór, valamint kálium és magnézium ürül ki, így szédülés és fejfájás, idegi és izomi gyengeség vagy koncentrációs problémák léphetnek fel. Ezért az elektrolitok a másnaposság és a kapcsolódó kiszáradás megelőzésének és kezelésének elsődleges eszközei. Az elektrolitkészítményeket általában glükózzal dúsítják, mivel az elősegíti az elektrolitok felszívódását az emésztőrendszerből. Egyes esetekben vitaminokat is tartalmaznak.

Másnaposság elleni vitaminok

A másnaposság terápia szempontjából legfontosabb vitamin a C-vitamin. Erős antioxidáns hatása van, ami az alkohol szövetsejtekre gyakorolt toxikus hatásainak mérséklése szempontjából fontos. A sejtekre a legnagyobb veszélyt az etil-alkohol metabolizmusa során képződő acetaldehid, valamint a metil-alkohol jelenti, amellyel egyes alkoholos italok szennyezettek. Nemcsak a májsejtekre, hanem az idegrendszerre is veszélyesek.

Továbbá egyes vitaminok szintje is csökkenhet az alkoholfogyasztás hatására, ilyen pl. némelyik B-vitamin. Külön kiemelendő a B1 (tiamin), B3 (niacin), B6 (piridoxin) és B9-vitamin (folsav). Míg egyetlen alkoholos buli nem gyengítheti jelentősen a B-vitaminokkal való tápláltság állapotát, rendszeres ivás mellett gyakran megfigyelhető ezeknek a vegyületeknek a hiánya.

Egyéb másnapos kezelések

Nem csak az elektrolitok és vitaminok segíthetnek a másnaposságon. A fájdalom bizonyos mértékig csökkenthető, például kannabidiol (CBD) használatával. A gyengeség és a lustaság viszont csökkenthető rózsásvarjúhájjal  vagy kolin-alfoszkeráttal (alfa-GPC).

A rózsásvarjúháj olyan vegyületeket tartalmaz, amelyek befolyásolhatják a szerotonin, a dopamin és a noradrenalin szintjét, amelyek az elégedettség érzésért, a motivációért és a cselekvésre való mobilizációért felelősek, míg az alfa-GPC serkenti az agy és az izmok munkáját a memóriafolyamatokban és az izomösszehúzódásokban részt vevő neurotranszmitter, azaz az acetilkolin termelésének serkentésével. Ezenkívül az alfa-GPC részt vesz a máj védelmében is.

 

ÁRUCIKK ÉRTÉKELÉSE:
0 / 5 5 0
SFD
Az Ön kosara (...)
A terméket hozzáadása megtörtént A terméket eltávolítása megtörtént Az Ön kosarába más berendezésből való termékek kerültek be Visszavezettük a kosarát a másik berendezésből