Használhat-e fehérje-kiegészítőket egy aktív tinédzser?

Az étrend-kiegészítőket kínáló boltokban található nagy dobozok általában magas fehérjetartalmú tápanyagokat tartalmaznak. Fő feladatuk szervezetünk építő komponensének, többek között az izomszövetnek és a fehérjének a kiegészítése. A magas fehérjetartalmú étrend-kiegészítők előállításához különféle állati és növényi forrásokat választanak ki, de ha minden kategóriából egy-egy meghatározó képviselőt kellene megnevezni, akkor a tejsavót és a szóját választanám.

fehérje-kiegészítők

  1. Ezek nem "varázslatos", "kémiai úton" nyert keverékek
  2. Használhat-e fehérje-kiegészítőket egy fizikailag aktív tinédzser?
  3. Mennyi fehérjét kell fogyasztania egy aktív tinédzsernek?
  4. Kisegíthetnek a magas fehérjetartalmú étrend-kiegészítők?

Ezek nem "varázslatos", "kémiai úton" nyert keverékek

Természetes termékek származékai, melyeket a 100 g-onkénti fehérjemennyiség növelésére hoztak létre. A legnépszerűbb tejsavófehérje-kiegészítők esetében ez a tejalapanyag szűrésének folyamata. Egyszerűen fogalmazva, ennek a folyamatnak a célja a tejben lévő fehérje „elválasztása” a zsírtól és a szénhidrátoktól.

Használhat-e fehérje-kiegészítőket egy fizikailag aktív tinédzser?

Ez a kérdés kissé tágabban is megfogalmazható: Használhat-e fehérjét egy fizikailag aktív tinédzser? A második kérdésre egyértelmű a válasz!

Feltétlenül meg kell tennie!

Természetesen étrendjét gondosan ki kell egyensúlyozni a fejlődő szervezet számára, amely ráadásul fokozott fizikai aktivitásnak van kitéve. Következésképpen megfelelő mennyiségű energiát kell tartalmaznia, beleértve a zsírokat és szénhidrátokat (a fizikai aktivitás típusához és időtartamához igazodó mennyiségben), és megfelelő mennyiségű építőanyagot - fehérjét - kell biztosítania. Természetesen nem beszélve a mikroelemek teljes keresletéről, beleértve az ásványi anyagokat és vitaminokat is.

Mennyi fehérjét kell fogyasztania egy aktív tinédzsernek?

fehérje-kiegészítők

Az egész test növekedési időszaka és a sok fizikai aktivitás miatt ebben a korban testtömegkilogrammonként körülbelül 2 g fehérje fogyasztása javasolt.

Hogyan nézhet ez ki a valóságban?

A vizsgálat során a 9-12 éves korosztály napi fehérjebevitelét (testtömeg-kilogrammonként) ellenőrizték (többek között) - ez az érték 2,6 g volt, a 13-18 éves tinédzserek körében azonban csak 1,6g volt a fehérjebevitel. A vizsgálatot elit, fiatal tornászok csoportján végezték. Ezért, mivel előfordulhat, hogy a hagyományos étrendben a fehérjebevitel nem lesz elegendő, át kell gondolni, mit lehet tenni annak érdekében, hogy az intenzíven edző fiatalok megfelelően táplálják növekvő szervezetüket, a megfelelő fehérjemennyiség tekintetében is.

Kisegíthetnek a magas fehérjetartalmú étrend-kiegészítők?

Természetesen lehet törekedni a magas fehérjetartalmú termékek fogyasztásának növelésére, de néha célszerűbb, például az iskolai órákon vagy az edzés előtti időszakban egy finom, nagy mennyiségű fehérjét tartalmazó, fehérjéből készült shake-et elfogyasztani.

Minden bizonnyal jobb választás lesz, mint egy újabb utazás egy gyorsétterembe. Ha pedig a növekedési ütem és az edzési terhelések miatt az étrend energiahiányosnak bizonyul, egy magas fehérjetartalmú étrend-kiegészítő lehet az alapja a teljes értékű étkezés elkészítésének, például mogyoróvaj, banán, eper és egy maréknyi spenót hozzáadásával. A magas fehérjetartalmú tápanyagok segítségével elkészített, potenciálisan egészséges kombinációk száma óriási. Csak használd a fantáziádat és igazítsd hozzá az ízlelőbimbóidhoz!

 

ÁRUCIKK ÉRTÉKELÉSE:
0 / 5 5 0
SFD
Az Ön kosara (...)
A terméket hozzáadása megtörtént A terméket eltávolítása megtörtént Az Ön kosarába más berendezésből való termékek kerültek be Visszavezettük a kosarát a másik berendezésből