Hogyan erősítsük meg a legyengült testet betegség után?

A minket érintő betegségek gyakran nem csak a közvetlenül érintett területeket zavarják, hanem számos olyan következménnyel járnak, amelyek az egészségügyi szempontok szélesebb spektrumát érintik. Számos betegség esetében az étvágytalanságok az alapvető tápanyagok hiányához és az azt követő élettani problémákhoz vezethetnek.

nő - fáradtság megfázás után

  1. Légúti fertőzések
  2. Az emésztőrendszer betegségei
  3. Rákos megbetegedések és posztoperatív állapotok

Ilyen például a megfázás és a súlyosabb fertőzések, az emésztőrendszeri betegségek vagy a rák és a műtétek utáni állapotok. Mindegyik ilyen esetben fontos a táplálék tápanyag- és energiasűrűsége, valamint az étvágyra vagy az immunrendszer működésére ismert hatással bíró vegyületek biztosítása.

Légúti fertőzések

A felső légúti fertőzések során, amelyeket rhinovírusok, influenzavírusok, coronavírusok, RSV és mások okozhatnak, nagy a kockázata az orr- és torokgyulladásnak. Az ezzel járó irritáció hatékonyan elriaszthatja az embereket attól, hogy étel után nyúljanak, mivel a fogyasztás kellemetlenséget okozhat. Ezenkívül ezek a fertőzések gyakran a szaglás és/vagy az ízérzékelés elvesztésével vagy csökkenésével járnak, ami tovább rontja az étvágyat.

Az ilyen típusú betegségek után célszerű gondoskodni a könnyen emészthető étrendről, a magas folyadék-, ásványi anyag- és vitaminbevitelről. Hasznos lehet elektrolitokat szedni, hogy a szervezet fertőzés elleni harcával járó folyadékveszteséget kompenzáljuk. Fontos lehet a C-vitamin- és cinkellátás az antioxidánsok támogatása és a kötőszövetek (például az orr körüli bőr vagy a légutak bélése) erősítése érdekében, valamint az omega-3 zsírsavak gyulladáscsökkentő hatása miatt. A fertőzések utáni étvágyat többek között mézzel, citrommal és gyömbérrel készült teával lehet támogatni.

Az emésztőrendszer betegségei

női - emésztőrendszer

A légúti fertőzéseknél nagyobb kockázatot jelentenek a táplálkozásromlás szempontjából az emésztőrendszeri betegségek. Ezek többek között vírusos és bakteriális fertőzések, bélrendszeri diszbiózis, allergiák és intoleranciák, bélmozgási zavarok, tápanyagfelszívódási problémák, gyulladásos és egyéb betegségek következményei lehetnek. Az emésztési panaszok, puffadás, székrekedés, hasmenés vagy erős fájdalom előfordulása félelmet okozhat az ételtől, és progresszív alultápláltsághoz vezethet.

Ezeknél az egyéneknél az étrend összetételét egyénre szabottan kell kialakítani, de általános támogatást nyújthat a célzott probiotikus terápia, a gyulladáscsökkentő potenciállal és étvágy- és hangulatszabályozó tulajdonságokkal rendelkező étrend-kiegészítők, például a rostkenderből származó kannabidiol (CBD), valamint a megfelelően magas fehérjebevitel, különös tekintettel a glutaminra az immunrendszer aktivitásának modulálása és a bélbélés felépítése érdekében. A pontos kezelésről dietetikussal és/vagy orvossal kell konzultálni.

Rákos megbetegedések és posztoperatív állapotok

A daganatos betegségek és azok terápiái, illetve a jelentős vérveszteséggel járó műtéteket igénylő helyzetek néha megnehezíthetik a szervezet számára a tápanyagszükséglet kielégítését. Ilyenkor az emésztőrendszer egészében romolhat a szövetek állapota, és a stressz negatívan befolyásolhatja az étvágyat. Ezek a helyzetek gondosan megválasztott kezelési és felépülési módszereket igényelnek, mivel a szervezet igényei ezekben az esetekben nagyon egyénre szabottak.

Ilyenkor nagyon átfogó étrendi megközelítésre van szükség, amely magában foglalja mind a pszichológiai, mind a patomorfológiai szempontokat, a vérvizsgálati eredmények folyamatos figyelemmel kísérésével. Az optimális tápanyagellátáshoz való eljutás folyamatának legtöbbször fokozatosnak kell lennie, és néha olyan, többirányú szabályozó szerepet játszó tényezőkkel kell elősegíteni, mint a fent említett CBD.

Emellett hasznosak lehetnek a gyorsan felszívódó energiaforrások, mint például a közepes láncú trigliceridek (MCT-k), vagy a hidratáció szabályozását segítő elektrolitok. Bármilyen készítmény használatát a "felépülési" időszakban a kezelőorvossal kell egyeztetni.

ÁRUCIKK ÉRTÉKELÉSE:
0 / 5 5 0
SFD
Az Ön kosara (...)
A terméket hozzáadása megtörtént A terméket eltávolítása megtörtént Az Ön kosarába más berendezésből való termékek kerültek be Visszavezettük a kosarát a másik berendezésből
A kosár értéke : ...
A termék ára tartalmazza az ÁFA összegét
A terméket hozzáadása megtörtént
A termék ára tartalmazza az ÁFA összegét