A kurkuma egy nagyon jól ismert fűszer, amelyet évszázadok óta használnak az indiai konyhában és az orvostudományban. Jellemzője az intenzív sárga szín és a különleges aroma. Gyulladáscsökkentő, antibakteriális és antioxidáns tulajdonságairól ismert. Gyakran használják a természetes gyógymódokat kedvelő hölgyek.
- A kurkuma hatással lehet a bőrre?
- Kurkuma a bőr ragyogásához
- A kurkuma enyhítheti a pikkelysömört
- Kurkuma pattanásos hegek esetén
- A kurkuma küzd a napkárosodás és a bőröregedés jelei ellen
- A kurkuma enyhíti a sebeket és a sérüléseket
- Vannak-e mellékhatásai a kurkuma használatának?
- Összefoglaló
A kurkuma hatással lehet a bőrre?
Amennyire csak lehetséges. Segíthet a sebek gyógyulásában, megelőzheti az ekcémát, küzdhet az ekcéma és a pikkelysömör ellen, csökkentheti a pattanásos hegeket, világosíthatja a szem alatti sötét karikákat és javíthatja a bőr ragyogását.
Kurkuma a bőr ragyogásához
Egy háromszoros adag eszpresszó csodákra képes, ha kialvatlan vagy, és józanságra van szükséged. Sajnos azonban nem segít csökkenteni a szemed alatti sötét karikákat vagy elrejteni az arc fáradtságát. Kiderült, hogy a kurkumaolaj három hét alatt képes ragyogóbbá tenni a bőrt, és ugyanilyen tartós eredményt nyújt. Ezek a káprázatos előnyök valószínűleg az erős antioxidánsoknak és gyulladáscsökkentő vegyületeknek köszönhetőek, amelyek együttesen gyógyítják és kihozzák a bőr természetes egészségét.
A kurkuma enyhítheti a pikkelysömört
A pikkelysömör egy autoimmun betegség, amelyben a gyulladás hámló bőrrel borított papulákat okoz. A kurkumin, a kurkumában található fő hatóanyag, gyulladáscsökkentő enzimeket tartalmaz, amelyek valamelyest segítenek az ilyen elváltozások elleni küzdelemben.
Kurkuma pattanásos hegek esetén
A fiatalkori hormonális változások okozta aknés hegek sokaknak jelentenek gondot. A kurkuma, gyulladáscsökkentő tulajdonságainak köszönhetően, nagyszerűen kezeli őket. Használhatsz kurkumaolajat, vagy készíthetsz maszkot mézzel, almaecettel vagy aloe verával.
A kurkuma küzd a napkárosodás és a bőröregedés jelei ellen
Az UV-sugarak bőrünk ellenségei. Finom ráncokat okoznak a bőrön, elszíneződést, ráncokat és még rákot is. Kiderült, hogy a kurkumában található antioxidáns vegyületek képesek kijavítani a nap okozta károkat és lassítani az öregedési folyamatokat, például a rugalmasság elvesztését.
A kurkuma enyhíti a sebeket és a sérüléseket
Amikor sérülést szenved, a szervezet természetes reakciója az, hogy fehérvérsejteket és gyógyító enzimeket küld a sebbe, hogy megállítsa a fertőzést. Bár ez jól hangzik, de duzzanatot, bőrpírt és fájdalmat is okoz. A kurkuma ellensúlyozza ezt a reakciót azáltal, hogy leküzdi a gyulladást, enyhíti a duzzanatot és némileg csökkenti a fájdalmat. A kurkuma emellett felgyorsítja a szövetek regenerálódását és növeli a kollagéntermelést, ami azt jelenti, hogy a sérülések gyorsabban gyógyulnak és kevesebb heget hagynak maguk után.
Vannak-e mellékhatásai a kurkuma használatának?
Mint kiderült, a kurkuma számos bőrproblémán segít. Az említetteken kívül a striák, száraz foltok stb. esetén is használható. Ami a mellékhatásokat illeti, a legnyilvánvalóbb a helyi elszíneződés. Szerencsére egy jó hámlasztással ez is kezelhető.
Érdemes meggyőződni arról, hogy nem vagy allergiás a kurkumára. Mielőtt nagyobb területen alkalmazná, érdemes egy próbát végezni a karja vagy csuklója belső oldalán. Ha égő, viszkető vagy egyéb irritációt tapasztal, akkor azonnal tisztítsa meg a bőrét, és hagyja abba a kurkuma használatát.
Ha rendszeresen szed vastartalmú étrend-kiegészítőket vagy vérhígító gyógyszereket, óvatosan alkalmazza a szájon át szedett kurkumát, mivel a fűszer növelheti a vérzés kockázatát. A kurkuma nagy adagjai (napi 4000 mg-nál több) emésztési problémákat, például hányingert vagy hasmenést, fejfájást és kiütéseket is okozhatnak.
Összefoglaló
Ha természetes gyógymódot keres a bőrére, akkor használja ki a kurkuma tulajdonságait. Csökkenti a gyulladást, felgyorsítja a sebgyógyulást és javítja a bőr állapotát. Használja különböző formákban - illóolajként vagy por formájában más természetes anyagokhoz, például mézhez vagy aloe verához adva.
A tartalom kizárólag oktatási és tájékoztatási céllal szolgál. Gondoskodunk arról, hogy tartalmuk tartalmilag helyes legyen. Mindazonáltal nem céljuk egyéni szakértői tanács helyettesítése, ami az olvasó konkrét helyzetéhez igazodik.