Lehet kombinálni a rózsásvarjúhájt és az ashwagandhát?

Növekszik az érdeklődés a fizikai és mentális jólétet egyaránt módosítani képes növényi eredetű anyagok iránt. Nem lehet nem észrevenni, hogyan változnak a szabályozások például a kender birtoklására és fogyasztására vonatkozóan, valamint azt, hogy hány gyógyszergyártó cég vezetett be a választékába adaptogén vegyületeket tartalmazó - azaz a szervezetnek a nehéz körülményekhez való alkalmazkodását elősegítő - készítményeket. Bár sok ilyen hatású vegyület létezik, ezek közül 2-re különösen érdemes odafigyelni.

ASHWAGANDHA

  1. A legjobb adaptogének - rózsásvarjúháj
  2. A legjobb adaptogének - ashwagandha
  3. Adaptogének keverése - rózsásvarjúháj és ashwagandha

A legjobb adaptogének - rózsásvarjúháj

A rózsásvarjúháj az egyik legnépszerűbb adaptogén készítmény az étrend-kiegészítők piacán. A specifikus hatást meghatározó vegyületek elsősorban a szalidrozidok. Részt vesznek a neurotranszmitterek (pl. szerotonin) és a neurohormonok (pl. adrenalin) anyagcseréjében, ami mind a testi, mind a szellemi erők mozgósítása szempontjából fontos.

Nekik köszönhetően a rózsásvarjúhájnak sajátos, serkentő hatása van, de teljesen más, mint amit például a koffein kínál. Javítja a fizikai teljesítményt és a szellemi fókuszt, de a sejtátvitel olyan erős stimulációja nélkül, mint a koffein esetében. Elősegíti a hangulati modulációt csökkent mentális jólét esetén, és antidepresszáns potenciállal rendelkezik. Különösen hasznos azoknak, akik rendszeresen sok fizikai vagy szellemi munkával terhelik szervezetüket.

rózsagyökér

A legjobb adaptogének - ashwagandha

A fent leírt rózsásvarjúhájjal ellentétben, amely a fáradtság pillanataiban energiát ad, ott van az ashwagandha, amely nyugtató hatású és támogatja a pihenést. Jelenleg ez az egyik legnépszerűbb, lazító hatású adaptogénnek minősített gyógynövény. Az ashwagandha használatának specifikus hatásaiért felelős fő vegyületek a vitanolidok. Lehetővé teszik többek között a gamma-amino-vajsavhoz (GABA), azaz az idegrendszer ingerlékenységét gátló fő neurotranszmitterek egyikéhez kapcsolódó idegvezetés modulálását.

Rendkívül hasznos lehet azoknak, akik a mindennapi életben sok stresszel küszködnek, valamint az agy "elcsendesítésével" és elalvással kapcsolatos problémákkal küzdenek. Érdemes azonban tudni, hogy az ashwagandha és a vitanolidok nem szigorúan elalvást okozó szerként hatnak, hanem egyensúlyhelyreállítóként stimulálják és gátolják az idegrendszer aktivitását stressz idején, ami mind az elalvásnak, mind a fókusz fenntartásának kedvez gondolkodás közben és egyéb zavaró tényezők esetén.

Adaptogének keverése - rózsásvarjúháj és ashwagandha

A rhodiola rosea és ashwagandha biológiailag aktív vegyületeinek tulajdonságai ellentmondásosnak tűnhetnek, de egyes esetekben hatásuk kiegészítheti egymást. E két gyógynövény kombinálása hasznos lehet azoknak, akik az idegrendszert serkentő anyagok használata után nem akarják elveszíteni a koncentrációt, és nem akarják megzavarni az alvás minőségét.

Míg az ashwagandhát 2-3 hónapig javasolják használni a hatás eléréséhez, addig a rózsásvarjúháj a hosszú távú hatások mellett rövid távú hatásokkal is rendelkezik. Ezért leggyakrabban a rózsásvarjúháj hozzáadása az ashwagandhához (és nem fordítva) elsősorban a legnagyobb terhelésű vagy stresszes napokon javasolt. Nem szabad azonban elfelejteni, hogy a sportban, a szakmában vagy az egészség megőrzésében a legjobb eredmény eléréséhez megfelelő mennyiségű alvásra és legalább egy rövid szabadságra van szükség nehéz munka után. Ezekre a szempontokra még adaptogénekkel történő kiegészítéskor is ügyelni kell.

ÁRUCIKK ÉRTÉKELÉSE:
0 / 5 5 0
SFD
Az Ön kosara (...)
A terméket hozzáadása megtörtént A terméket eltávolítása megtörtént Az Ön kosarába más berendezésből való termékek kerültek be Visszavezettük a kosarát a másik berendezésből