Segít a kókuszolaj a narancsbőr ellen?
A kókuszolajat a főzésben és a kozmetikumokban egyaránt használják. Sokan használják bőrük hidratálására. Segíthet a narancsbőr elleni küzdelemben is?
- Mi az a cellulitisz?
- A kókuszolaj hat a narancsbőrre?
- Kókuszolaj - előnyök a bőr számára
Mi az a cellulitisz?
A cellulit a bőrön kialakuló dudorok és gödröcskék kifejezése. A narancsbőr férfiaknál és nőknél egyaránt előfordulhat, de a nőknél a zsír, az izom és a kötőszövet eltérő eloszlása miatt gyakoribb. A nők 80-90%-a tapasztalhat életének egy bizonyos pontján cellulitot, amely általában a fenéken, a csípőn, a combon és a hason jelenik meg.
A kókuszolaj hat a narancsbőrre?
Mit mond a tudomány valójában a kókuszolaj cellulitiszre gyakorolt hatásáról? Számos tanulmány azt mutatja, hogy hidratáló és kollagénképző tulajdonságai a bőrben segíthetnek. A kollagén a bőr feszesítésére és feszesítésére „szolgál”, és segíthet elrejteni a cellulitot.
Kókuszolaj - előnyök a bőr számára
Hidratálja a bőrt
Ahogy korábban említettük, a kókuszolaj hatékonyan hidratálja a bőrt. A normál vagy száraz bőrűek számára remek alternatívája lehet a testápolóknak.
Feszesíti a bőrt
A kókuszolaj tele van antioxidánsokkal, amelyek megszüntetik a káros szabad gyököket, amelyek a bőr károsodásáért és gyorsabb öregedéséért felelősek. Hidratáló tulajdonságai és a kollagéntermelés fokozása mellett a kókuszolaj feszesíti a bőrt és megakadályozza a megereszkedést.
Csökkenti az ekcéma előfordulását
A szűz kókuszolaj gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal rendelkezik, amelyek támogathatják a bőrgátat. Ez viszont természetes gyógymódként használható a pattanások és bőrhibák ellen.
Sebgyógyulás
A sebek szűz kókuszolajjal való kezelése felgyorsítja a sebgyógyulást, köszönhetően antioxidáns tartalmának és a kollagéntermelés fokozásának.
A striák kezelése
A kókuszolaj nem tudja eltüntetni a striákat, de a bőr hidratálásával és feszesítésével csökkentheti azok megjelenését.
A kókuszolaj biztonsága és kockázatai
Ha allergiás vagy a kókuszdióra, akkor az olajára is allergiás lehetsz. Mindig ne feledje, hogy egy kis bőrfelületen tesztelje, hogy lássa, az olaj nem okoz-e káros reakciót Önnél. Ha a bőre viszket, kipirosodik vagy csalánkiütés jelentkezik, hagyja abba a használatát. A túlzott mennyiségű olaj, pattanásokat vagy egyéb bőrhibákat okozhat a bőr más részein, így ha zsíros, pattanásokra hajlamos a bőre, a kókuszolaj problémás lehet.
HOZZÁADVA:
21/12/2024
A tartalom kizárólag oktatási és tájékoztatási céllal szolgál. Gondoskodunk arról, hogy tartalmuk tartalmilag helyes legyen. Mindazonáltal nem céljuk egyéni szakértői tanács helyettesítése, ami az olvasó konkrét helyzetéhez igazodik.
https://allnutrition.hu/images/g/min21small_638700327689671471.jpg
SFD