Természetes fehérje kiegészítők vegánoknak, melyiket válasszuk?

Ez az új növényi alapú fehérje-kiegészítő áttörést jelent a táplálékkiegészítők piacán, elsősorban semleges ízének köszönhetően. Ez a tulajdonsága rendkívül sokoldalúvá teszi. Könnyen kombinálható más ételekkel vagy italokkal anélkül, hogy azok természetes ízét megváltoztatná. Azok számára, akik úgy szeretnék fehérjével gazdagítani étrendjüket, hogy közben nem akarnak lemondani kedvenc ízükről, ez a tápanyag ideális választásnak bizonyulhat. 

fehérje-kiegészítő

  1. Étrendi fehérjeszükséglet
  2. TOP növényi fehérjekeverék
  3. Egy adag az új tápanyag
  4. Semleges táplálkozási alkalmazások

Étrendi fehérjeszükséglet

Fehérjeszükséglet

Az egészséges felnőttek számára ajánlott napi fehérjebevitel legalább 0,8 gramm testsúlykilogrammonként, de sportolók és szabadidős edzők esetében ez a szükséglet átlagosan 1,2-2,0 gramm/kilogrammra nő. Ez a fehérjemennyiség támogatja az izomregenerációt és a szervezet edzéshez való alkalmazkodását. A táplálkozás kalóriatöbblete mellett segíti az izomépítést, míg fogyás során véd az izomveszteség ellen.

Optimális fehérjemennyiség az étkezésekben

A teljes napi fehérjebevitelt ajánlott több étkezésre elosztani, hogy a fehérjeépítő aminosavak "ellátásában" ne legyenek 3-4 óránál hosszabb hézagok. Egy 70 kg-os személy esetében ez azt jelentheti, hogy öt étkezésenként 28 g fehérjét fogyasztunk. Aki valaha is kiegyensúlyozott már ilyen módon egy étrendet, tudja, hogy ez nem könnyű, különösen egy olyan növényi alapú étrend esetében, amely kizárja a tojást, a tejtermékeket, a húsokat, a halakat. Ez a számítás megmutatja, mennyivel könnyebbséget jelentenek ebben a helyzetben a fehérjekiegészítők.

Nem csak szója

Azok, akik kerülik a zoonózisos fehérjeforrásokat, nem veszítik el a magas biológiai értékű aminosavak fogyasztásának előnyeit az innovatív fehérjekészítményeknek köszönhetően. Sokáig a növényi alapú fehérjekiegészítők fő típusa a szójafehérje-izolátum volt, amelyet nagyon magas biológiai hasznosulása jellemez. Ma már léteznek olyan készítmények, amelyek fenntartják a fehérjekomplementaritás elvét, azaz a különböző források kombinálásával optimális aminosavspektrumot érnek el.

TOP növényi fehérjekeverék

Az új tápanyag különböző növényi forrásokból származó fehérjék keverékét tartalmazza, összetételének akár 89%-a növényi fehérjekomplex.

A következő összetevőkből áll:

  • szójafehérje-izolátum
  • borsófehérje
  • áfonya fehérje
  • rizsfehérje
  • kenderfehérje
  • napraforgófehérje
  • tökmag fehérje
  • mandula fehérje

A különböző fehérjeforrásoknak ez a kombinációja változatos aminosavprofilt biztosít, amely fontos a szervezet élettani szükségleteihez, beleértve a szövetek helyreállítását és az enzimaktivitást.

Egy adag az új tápanyag

semleges, növényi alapú fehérje kiegészítő

28 gramm ALLNUTRITION VEGAN PROTEIN körülbelül 109 kcal energiát biztosít, ami azt mutatja, hogy viszonylag alacsony kalóriatartalmú termékről van szó. A fehérje a domináns makrotápanyag, körülbelül 23 gramm adagonként, ami jelentős adag azoknak, akik az izomépítésben és -regenerálásban keresnek támogatást. A zsír adagonként alig 1,5 gramm, míg a szénhidrátok mindössze 1,6 grammot tesznek ki. Ami különösen említésre méltó, az a 0,5 g rosttartalom adagonként.

Semleges táplálkozási alkalmazások

A semleges ízű vegán fehérje kondicionáló könnyen beépíthető a legkülönbözőbb ételekbe anélkül, hogy azok jellegzetes ízét megváltoztatná. Hozzáadható a reggeli turmixokhoz vagy shake-ekhez, kombinálva kedvenc gyümölcseivel, zöldségeivel és folyadékokkal, például zöldségitallal vagy gyümölcslével, tápláló és gyors étkezéshez, amely tökéletes a nap indításához.

Emellett a semleges fehérjetápanyag tökéletes sűrítőanyag levesek és szószok sűrítésére, növelve azok tápértékét anélkül, hogy nagy mennyiségű zsírt és szénhidrátot tartalmazna. Kenyér, sütemények vagy muffinok sütésénél is felhasználható, a liszt egy részét helyettesítve, ami nagyszerű módja a pékáruk fehérjével való gazdagításának. A vegán étrenden élők számára, akiknek a megfelelő fehérjeforrások megtalálása kihívást jelenthet, a fehérjetápanyag hozzáadása az olyan ételekhez, mint a vegán szelet, a pástétom vagy akár az olyan desszertek, mint a puding vagy a fagylalt, segíthet a napi fehérjeszükséglet kielégítésében.

REKLÁMANYAG.

Źródła: 

  • Hertzler, S. R., Lieblein-Boff, J. C., Weiler, M., & Allgeier, C. (2020). Plant Proteins: Assessing Their Nutritional Quality and Effects on Health and Physical Function. Nutrients, 12(12), 3704. https://doi.org/10.3390/nu12123704
  • Łuszczki, E., Boakye, F., Zielińska, M., Dereń, K., Bartosiewicz, A., Oleksy, Ł., & Stolarczyk, A. (2023). Vegan diet: nutritional components, implementation, and effects on adults' health. Frontiers in nutrition, 10, 1294497. https://doi.org/10.3389/fnut.2023.1294497
  •  Langyan, S., Yadava, P., Khan, F. N., Dar, Z. A., Singh, R., & Kumar, A. (2022). Sustaining Protein Nutrition Through Plant-Based Foods. Frontiers in nutrition, 8, 772573. https://doi.org/10.3389/fnut.2021.772573
ÁRUCIKK ÉRTÉKELÉSE:
0 / 5 5 0
SFD
Az Ön kosara (...)
A terméket hozzáadása megtörtént A terméket eltávolítása megtörtént Az Ön kosarába más berendezésből való termékek kerültek be Visszavezettük a kosarát a másik berendezésből