A probiotikumokat éhgyomorra kell szedni?

A probiotikumoknak nevezett mikroorganizmusok az egész szervezetnek, különösen az emésztőrendszernek fontos elemei. Ezek olyan baktériumok, amelyek az emberi gazdasejtekkel kölcsönhatásba lépve többirányú hatást fejtenek ki az egészség és a jólét különböző aspektusaira. Míg a különböző betegségekhez különböző probiotikumok igazíthatók, a felhasználási időre vonatkozó ajánlások minden esetben hasonlónak tűnnek.

A probiotikumoknak

  1. Hogyan hatnak a probiotikumok?
  2. Mire jók a probiotikumok?
  3. Hogyan szedjük a probiotikumokat?

Hogyan hatnak a probiotikumok?

A probiotikumok hatása a bélnyálkahártya és az idegvégződések, valamint a vér- és nyirokerek találkozásánál nyilvánul meg. A gasztrointesztinális traktusban laknak, ahol részt vesznek a tápanyagok emésztésében és az elektrolitok felszívódásában, vitaminokat termelnek és védelmet nyújtanak a kórokozó mikroorganizmusok véráramba jutása ellen. Biológiailag aktív vegyületeket termelnek, amelyek többek között az idegrendszer munkáját neurotranszmitterek termelésével, az immunrendszert pedig a veleszületett vagy később szerzett immunmechanizmusok aktiválásával befolyásolják.

A probiotikus baktériumok és metabolitjaik emberi szervezettel való kölcsönhatása befolyásolja az emésztőrendszer megfelelő működését, a szellemi jólétet, az anyagcsere egészségét és a fertőzésekkel szembeni ellenálló képességet. A bélben lévő baktériumok összetételének és bőségének fenntartása majdnem olyan fontos, mint a számos tápanyag bevitelének mértéke az étrendben.

Mire jók a probiotikumok?

Számos klinikai esetben tudományos bizonyítékok állnak rendelkezésre a probiotikumok hatásával kapcsolatban. A legújabb metaanalízisek, azaz a jelenlegi tudományos kutatások áttekintései a probiotikumok hatékonyságát mutatják a tünetek szabályozásában, pl. nők esetében emlőgyulladás, atópiás dermatitis (Lactobacillus törzsek), kognitív zavarok, depresszió, irritábilis bél szindróma, 2-es típusú cukorbetegség vagy szezonális inhalációs allergiák (Lactobacillus, Bifidobacterium törzsek), májbetegségek (Lactobacillus, Bifidobacterium, Streptococcus törzsek), valamint egyéb, csak kisebb csoportokat érintő problémák esetén. Ráadásula probiotikumok segítenek megelőzni az antibiotikumok és bizonyos gyógyszerek szedése által okozott mikrobióta-rendellenességeket, valamint az utazás és az étrendváltozás okozta gyomor-bélrendszeri szövődményeket.

Hogyan szedjük a probiotikumokat?

Az emésztőrendszer probiotikus baktériumok általi hatékony kolonizálása érdekében a probiotikus terápia körülbelül 8 hétig kell, hogy tartson. A felhasznált probiotikumok dózisai hatékonyan kolonizálhatják a beleket, feltéve, hogy adagonként legalább 108-109 (100 millió - 1 milliárd) egységnyi mennyiségben juttatják be a szervezetbe a baktériumkolóniákat.

ÁRUCIKK ÉRTÉKELÉSE:
0 / 5 5 0
SFD
Az Ön kosara (...)
A terméket hozzáadása megtörtént A terméket eltávolítása megtörtént Az Ön kosarába más berendezésből való termékek kerültek be Visszavezettük a kosarát a másik berendezésből
A kosár értéke : ...
A termék ára tartalmazza az ÁFA összegét
A terméket hozzáadása megtörtént
A termék ára tartalmazza az ÁFA összegét